Το Μοβ του σχολείου μας

Το Λύκειό μας παρουσιάζει τους Μοβ (Μουσική Ομάδα Βάρης), τη Μουσική Ομάδα του σχολείου μας, η οποία συστάθηκε φέτος με πολύ ενθουσιασμό, μεράκι και ταλέντο από τους/τις μαθητές/ριές μας!

Οι Μοβ υπόσχονται ότι θα δώσουν μουσικό χρώμα στη σχολική μας ζωή και θα ντύσουν με τις μελωδίες τους όλες τις σχολικές μας γιορτές, αλλά και τις υπόλοιπες δράσεις μας. Στην πρώτη τους επίσημη εμφάνιση θα πλαισιώσουν τη γιορτή του Πολυτεχνείου στις 17 Νοεμβρίου, όπου θα ερμηνεύσουν κλασσικά τραγούδια των Μίκη Θεοδωράκη, Μάνου Λοϊζου, Θάνου Μικρούτσικου και Διονύση Τσακνή. Ανυπομονούμε να τους απολαύσουμε!

Τα αρχικά μέλη των Μοβ (αναμένονται και νέες προσθήκες) είναι:

Μουσικοί:

Πιάνο: Στέλλα Μπουγιώτα, Βάσω Παπαναγιώτου, Κωνσταντίνος Γούλας

Βιολί: Κατερίνα Πέτρου

Κιθάρα: Γιώργος Καστάνης, Αμαρίλντο Μάρκου

Χορωδία:
Αγγελίνα Καμπέρη, Στεφανία Καρίμαλη, Σοφία Κάσση, Μαρία Κοσμαδάκη, Δημήτρα Κυρίτση, Άννα Ματβιένκο, Άγγελος Πούλης, Μαρία Φιλιππάτου

Υπεύθυνος καθηγητής:

Γιώργος Γκρίλης