Συνέχεια Συνέντευξης με τα EveryDay Girls

Η Μυρτώ από τα Everyday Girlsσε συνέντευξη της με το Σταν.

Η Μυρτώ από τα Everyday Girls σε συνέντευξη της με το Σταν.

dgsf

Η Μυρτώ με τον Stan μετά την συνέντευξη .

everyday

Κατά τη διάρκεια της εκπομπής η Μυρτώ μαθαίνει surf από δύο νέους σέρφερ

tjrtfir

Ησαϊας Ματιάμπα,Μυρτώ,Μύρωνας Στρατής

Η Μυρτώ από τα EveryDay Girls μας είπε:

1η ερώτηση: Μίλησε μας για τη ζωή σου!Πότε γεννήθηκες,τι σπούδασες,τα αγαπημένα σου πρόσωπα(Ηθοποιοί,τραγουδιστές,συγγραφείς και οποιοδήποτε άλλο αγαπημένο σου πρόσωπο),οι αγαπημένες σου συνήθειες,πού σου αρέσει να διασκεδάζεις και γενικά πράγματα που ίσως πολλοί να μην γνωρίζουν(Να θέλεις εννοείται να μοιραστείς με εμάς)!!

Γεννήθηκα στην Αθήνα, πρώτη Αυγούστου! Ο μπαμπάς μου έχει γεννηθεί 1η Οκτωβρίου και ο παππούς μου 1η Μαρτίου! Η μαμά μου ήταν σίγουρη πως θα γεννούσε πρώτη του μήνα και ήταν προετοιμασμένη!! χιχι! Κλασικό μοναχοπαίδι, υπήρξα και καλομαθημένη και κακομαθημένη! Κλασικό «φυτό» στο σχολείο, το 19 μού φάνταζε λίγο και όσο κι αν έβγαινα με τις φίλες μου πάντα έβρισκα χρόνο να τελιεώσω όοοοολα μου τα μαθήματα. Μιλάω 4 γλώσσες (αγγλικά, γαλλικά, γερμανικά και λίγα ιταλικά) και μέχρι τα 15 μου έκανα πρωταθλητισμό στην κολύμβηση. Στον Ολυμπιακό βέβαια! Μπήκα με υποτροφία στο τμήμα Επικοινωνίας, Μέσων και Πολιτισμού του Παντείου Πανεπιστημίου (για μένα ένα από τα καλύτερα τμήματα στην Ελλάδα, σας το συστήνω ανεπιφύλακτα) και συνέχισα με μεταπτυχιακό MA Mass Communications στο Λονδίνο.

Πρότυπα δεν είχα ποτέ. Μόνο τους γονείς μου. Η μαμά μου είναι η νεράιδά μου, έχει τον τρόπο να με ηρεμεί, να με συμβουλεύει, να με καταλαβαίνει. Ο μπαμπάς είναι όπως για κάθε κόρη, my superhero!

Αγαπημένη μου «συνήθεια», οι φίλοι μου. Τους λατρεύω σαν οικογένειά μου, είναι τα αδέρφια που δεν έχω και δεν τους αλλάζω με τίποτα. Ποτά, φαγητά, εκδρομές, διακοπές, καφέδες, ταινίες στο σπίτι, σινεμά, εκπλήξεις, όλα τα κάνω μαζί τους!

2η ερώτηση:Πώς σου δόθηκε η ευκαιρία να παρουσιάσεις μια δική σου εκπομπή στο MTV και έκανες κάτι άλλο ως εργασία πριν από αυτό;

Εγώ ήμουν ήδη στο κανάλι στην αρχισυνταξία μιας άλλης εκπομπής και ταυτόχρονα παρουσίαζα μια παιδική εκπομπή στο Nickelodeon. Από εκεί προφανώς έγινε η επιλογή, αν και για να είμαι ειλικρινής δεν το έψαξα πολύ. Όταν μου το ανακοίνωσαν, ήταν τόσο μεγάλη η χαρά μου που το μόνο που έκανα ήταν να… αγχωθώ μέχρι να βγει το πρώτο επεισόδιο στον αέρα!
Φέτος στην εκπομπή κάναμε στροφή, αφήνουμε τους celebrities και αναζητούμε αγόρια- ήρωες της πόλης. Σέρφερς, αθλητές, σεφ, φωτογράφοι, συγγραφείς, μουσικοί, ραλίστες, παρκουρίστες, τους συναντάμε και κάνουμε μαζί τους φανταστικά βίντεο!

3η ερώτηση:Κάνεις κάτι άλλο στον εργασιακό χώρο είτε της τηλεόρασης,είτε έξω από αυτήν;Και αν ναι, τι είναι αυτό;
Ταυτόχρονα, είμαι ραδιοφωνική παραγωγός, για 5 χρόνια ήμουν στον VFM 88,3 και πλέον είμαι στον Freedom 88.9 όπου παρουσιάζω την πρωινή ζώνη 7.00 -10.00. Επίσης γράφω στο περιοδικό Hello!

4η ερώτηση:Ονειρευόσουν να ακολουθήσεις τον χώρο του θεάματος από μικρή ή ήταν κάτι που προέκυψε στην συνέχεια;
Από την Τρίτη δημοτικού ήξερα πως θα γίνω δημοσιογράφος. Η μαμά μου αρχιτέκτων, ο μπαμπάς μαθηματικός, δεν με πίεσαν ποτέ να ακολουθήσω τα βήματά τους και έτσι είχα την ευκαιρία να κυνηγήσω το όνειρό μου. Ο χώρος είναι δύσκολος και από ό,τι ακούμε, πρέπει να προσθέσετε άλλα τόσα, η τηλεόραση είναι σκληρή και θέλει κότσια. Δεν μετανιώνω για την επιλογή μου αλλά ομολογώ πως είχα φανταστεί πιο ρομαντικά τα πράγματα. Ευτυχώς στο δρόμο μου, συναντώ ανθρώπους που με εκπλήσσουν ευχάριστα και μου δίνουν δύναμη να συνεχίσω, αλλά βλέπω και χαρακτήρες-τέρατα που με τρομάζουν και με «ξενερώνουν» πολύ.

5η ερώτηση:Σε αναγνωρίζουνε πλέον στον δρόμο;Ποιες είναι οι αντιδράσεις του κόσμου όταν σε βλέπει;
Δεν θα έλεγα πως με τη Μαριάνθη είμαστε αναγνωρίσιμες. Γιατί πολύ απλά κάνουμε τη δουλειά μας ήρεμα και με χαμηλούς τόνους. Ωστόσο συμβαίνει αρκετά συχνά τον τελευταίο καιρό ειδικά να μας μιλάνε για την εκπομπή, να μας προτείνουν ιδέες και να ακούμε όμορφα λόγια. Αυτό είναι και το μεγαλύτερο δώρο που μπορείς να πάρεις από αυτή τη δουλειά.

6η ερώτηση:Ποια είναι η πιο «τρελή» αντίδραση που είχες από θαυμαστή-θαυμάστρια;
Το αστείο με εμάς, είναι όταν ακούς καλά λόγια από άντρες. Σε μια κατεξοχήν κοριτσίστικη εκπομπή, το να συνειδητοποιείς πως έχεις αντρικό κοινό είναι από μόνο του μια έκπληξη!! Σήμερα για παράδειγμα, μπήκαμε με τη Μαριάνθη σε ένα φαρμακείο και ο φαρμακοποιός φεύγοντας μας λέει «καλή εκπομπή»! Ε, δεν πρόκειται να ξαναπάω σε άλλο φαρμακείο!!!

Η ηλ. διεύθυνσή σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *